Фармаконагляд

Відомо, що лікарські засоби чинять лікувальну дію на організм людини, але при цьому, зазвичай, можуть мати і побічні ефекти або небажані реакції для нього. Такі реакції є індивідуальними для кожної особи в залежності від багатьох чинників: вік, стать, місцевість проживання, популяція людей тощо. На жаль, їх неможливо заздалегідь передбачити та визначити в повному обсязі під час клінічних досліджень лікарських засобів.

Виявлення та збір повідомлень про побічні реакції та / або відсутність ефективності лікарських засобів

Саме тому відповідальні оператори фармацевтичного ринку мають у своєму штаті спеціальні підрозділи з фармаконагляду, обов’язком яких є виявлення та збір будь-яких повідомлень про побічні реакції та/або відсутність ефективності лікарських засобів.

Ця інформація в подальшому обробляється та вивчається фахівцями для прийняття регуляторних рішень. Зокрема, вносяться зміни або попередження чи застереження до Інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Основним джерелом отримання подібної інформації є спонтанне повідомлення від будь-якої особи (пацієнт, його родичі, знайомі та ін.) або повідомлення від медичного працівника. Окремо зазначимо, що законодавство України зобов’язує медичних працівників надавати повідомлення про прояви побічних реакцій та / або відсутність ефективності препартаів у кожному випадку, про який їм стало відомо.

Якщо у вас є інформація про побічну реакцію та/або відсутність ефективності лікарського засобу, що представлений на цьому сайті, будь ласка, повідомте нашого фахівця з фармаконагляду

за телефоном

+38 097 693 71 18

на електронну адресу

farmaconadzor@trokaspharma.com.ua

Або заповніть форму для повідомлення детальної інформації про ПР / ВЕ


 

Бажаємо Вам здоров’я та дякуємо за співпрацю!